Ha valaki véletlenül gyalázza a védikus irodalmat, akkor nyíltan meg kell bánnia és őszintén felajánlania hódolatát a szentírásnak.
Nagy tisztelettel virágot és tulasi leveleket kell ajánlania a Srimad Bhagavatamnak és más védikus szentírásoknak. A Bhagavatam a védák lényegét tartalmazza, ezért Krsna egy inkarnációja, és végtelen keggyel áldja meg a sértését őszintén megbánó személyt.
Szilárd hitet kell kifejleszteni abban, hogy ha az ember követi a szentírásokat, melyek Sri Bhagavan, az Istenség Legfelsőbb Személyisége dicsőségéről szólnak, akkor az élete sikeressé válik.
Ezt a tanácsot adja a Srimad Bhagavatam önmaga, és a Bhagavad-gita is hangsúlyozza a szentírás követésének fontosságát:
De aki félredobja az írások parancsolatait, és saját kénye-kedvére cselekszik, az sem a tökéletességet, sem a boldogságot, sem a legvégső célt nem éri el. Az írások útmutatásából kell megérteni, mi a kötelesség és mi nem. Miután az ember megismerte e szabályokat, cselekedjék úgy, hogy fokozatosan felemelkedhessen általuk.
(Bhagavad-gita 16. fejezet, 23-24. vers)
Végeredményben követnünk kell az olyan szentírást, amely az Istenség Legfelsőbb Személyiségének dicsőségét írja le. Ezzel egyidőben a Srimad Bhagavatam egy jó példát adva emlékeztet minket arra, hogy a más szentírások - mint a Biblia, a Korán vagy a Talmud - elleni sértésektől is tartózkodnunk kell;
Ahogyan a méh gyűjt nektárt minden virágról, kicsiről és nagyról egyaránt, egy intelligens emberi lénynek is el kell fogadnia minden szentírás lényegét.
(Srimad-bhagavatam 11. ének, 8. fejezet, 10. vers)
Sacinandana Swami: Nectarean Ocean of the Holy Name, 83. oldal